Kwalifikacja wstępna
Kwalifikacja uzupełniająca przyspieszona – cena 1200zł.
Kurs skierowany jest do osób które mają ukończony kurs kwalifikacji wstępnej kat. C lub D, chcących zdobyć dodatkowe uprawnienia. Kwalifikacja uzupełniająca przyspieszona przeznaczona jest dla osób które ukończyły kurs kwalifikacyjny w zakresie przewozu rzeczy i zamierzają zająć się przewozem osób, lub rzeczy.
Program przewiduje 35 godzin zajęć. Teoria, trwająca 32,5 godziny, pozostałe 2,5 godziny zajęć to część praktyczna.
Test kwalifikacyjny dotyczący kwalifikacji wstępnej trwa 15 minut i obejmuje tylko część specjalistyczną składającą się z 10 pytań. Ich zakres dotyczy tematów realizowanych dla części specjalistycznej kursu kwalifikacyjnego odpowiednio dla prawa jazdy kategorii C, C+E, C1 i C1+E albo prawa jazdy kategorii D, D+E, D1 i D1+E.
Kurs kwalifikacja wstępna (przyspieszona) -cena 2800zł
Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej to obowiązkowe szkolenie dla osób, które chcą chcą wykonywać zawód kierowcy autobusu lub ciężarówki.
Czas trwania kursu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej: 140 godzin.
Średni czas trwania kursu kwalifikacja pełna to 22 dni. 130 godzin to zajęcia teoretyczne a 10 godzin to zajęcia praktyczne (2 godziny jazdy na płycie poślizgowej w warunkach specjalnych oraz 8 godzin jazdy w ruchu drogowym).
W cenie kursu zawarte są materiały szkoleniowe oraz egzamin państwowy z kwalifikacji ( przyspieszonej ) wstępnej.
Badania psychotechniczne i lekarskie:
- Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
- Taxi
- Kierowcy ze skierowaniem policyjnym (punkty karne, po wypadkach, po alkoholu)
- Instruktorzy nauki jazdy, egzaminatorzy
- Operatorzy wózków widłowych
- Operatorzy ciężkiego sprzętu budowlanego
Badania lekarskie prowadzone są na wszystkie kategorie.
Egzamin państwowy:
Według rozporządzenia egzamin po kursie kwalifikacji wstępnej może zostać ustalony dopiero po ukończeniu kursu i zawsze przebiega w ośrodku, w którym kursant uczęszcza na zajęcia. Komisja egzaminacyjna zostaje wybrana przez przewodniczącego komisji, którego wybiera Wojewoda właściwy ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka.
Egzamin po kursie wstępnej kwalifikacji – pełnej i przyspieszonej – przebiega w formie testu złożonego z części podstawowej (20 pytań) i z części specjalistycznej dla kategorii prawa jazdy C lub D (10 pytań). Kursant zda jeśli nie popełni więcej niż 4 błędy w części podstawowej oraz więcej niż 5 błędów w części specjalistycznej.
Na egzamin po kursie kwalifikacja wstępna uzupełniająca i uzupełniająca przyspieszona składa się test tylko z części specjalistycznej dla kategorii prawa jazdy C lub D (10 pytań). Kursant zda jeśli nie popełni więcej niż 5 błędów.
Uprawnienia uzyskane po kursie kwalifikacji wstępnej:
Po ukończeniu kursu przewodniczący komisji powołany przez Wojewodę wystawia zaświadczenia o pozytywnym zaliczeniu szkolenia wstępnej kwalifikacji. Z tym zaświadczeniem oraz z badaniem lekarskim i psychologicznym osoba zgłasza się do wydziału komunikacji gdzie zostaje jej wystawione nowe prawo jazdy na którym widnieje informacja o ukończonym kursie.
Pracodawca może zatrudnić kierowcę po otrzymaniu tych dokumentów jeśli osoba ta ukończyła 18 lat dla chcących pracować jako kierowca samochodu ciężarowego lub 21 lat dla kierowców chcących pracować jako kierowca autobusu.
Serdecznie zapraszamy do OSK BETA!